Трето основно училище "Димитър Талев" - Благоевград
"Благодарен съм, че Бог ме е создал болгарин и се гордея пред всички с името българско" из "Преспанските камбани"

„С песен и слово за Апостола на свободата“

По случай отбелязването на 153 години от гибелта на Васил Левски учениците от ЦОУД 2. б и 2. г клас направиха съвместна инициатива с учениците от ЦОУД 2. в и 2. г клас. Днес те ни дойдоха на гости и ни представиха песен в тяхно изпълнение.

Ние, от своя страна, също бяхме подготвили песен и прочетохме факти за Апостола. Нашите деца подариха табло на своите съученици. Всички бяха много развълнувани.