На паметната дата 18 февруари учениците от вторите класове на Трето основно училище „Димитър Талев“, с класни ръководители Елизабет Илиева, Зоя Шаркова, Весела Веселинова и Смиляна Секулова, се обединиха в обща инициатива, за да почетат делото и саможертвата на Апостола на свободата.
В знак на дълбок поклон към националния герой малките талевци поднесоха цветя в знак на вечна памет. Те изнесоха рецитал на безсмъртното Ботево стихотворение „Обесването на Васил Левски“, чиито думи отекнаха със силно емоционално присъствие. Изпяха заедно песен за Апостола по текст на патриарха на българската литература Иван Вазов, превръщайки момента в тържествен химн на преклонението.
С това общо честване нашите второкласници доказаха, че са достойни наследници на българската памет и че заветът на Левски живее в сърцата на най-младите възпитаници на училище „Димитър Талев“.
