Трето основно училище "Димитър Талев" - Благоевград
"Благодарен съм, че Бог ме е создал болгарин и се гордея пред всички с името българско" из "Преспанските камбани"

Коледно вълшебство в нашето училище

    Днес училището ни се изпълни с коледен уют, светлина и доброта.Това не е просто празник, а споделен миг на човечност, защото Коледа е там, където има обич, съпричастност и желание да помогнем.

    Учениците украсиха елхата на надеждата с най-ценните неща в живота - здраве, мечти, приятелство, добро, обич.

    С много усмивки, светлина и доброта беше открит Коледният базар в Трето основно училище, организиран с активното участие на ученици, учители и родители.

   Директорът на училището, господин Чолаков, пожела на всички присъстващи топлота, усмивки и споделена магия.Той даде думата и на отец Ангел Вангелов, енорийски свещеник в Благоевград, кв.“Еленово“, който отправи послание да бъдем добри не само по празниците, а да носим светлината и надеждата винаги в сърцата си.

  Събраните средства от базара ще бъдат дарени за благотворителна кауза за нашата ученичка Томислава Кирилова Царевска от 1. Г клас.

  Коледният базар е обичана традиция в нашето училище – време, в което се събираме с отворени сърца, споделяме радостта от празника и доказваме, че заедно можем да правим добро.

  Нека заедно запалим коледната светлина и я предадем нататък.