Трето основно училище "Димитър Талев" - Благоевград
"Благодарен съм, че Бог ме е создал болгарин и се гордея пред всички с името българско" из "Преспанските камбани"

        Пътят на една картичка от един ученически чин до друг в различни краища на България.
        Ученици от 2.В и 2.Г от 3 ОУ ,,Димитър Талев", гр.Благоевград с огромно желание и вълнение създадоха и размениха коледни картички със свои връстници от СУ ,, Св.св. Кирил и Методий", гр.Пордим, обл.Плевен.
        Вълнуваща за тях беше и видеовръзката, която успяхме да осъществим с новите ни далечни приятели.