На 25.02 в нашето училище отбелязахме Деня на розовата фланелка под мотото „Силата на розовата фланелка. Бъди добър всеки ден!“ с множество вдъхновяващи инициативи, посветени на добротата, съпричастността и приятелството.
Денят премина под знака на „Дрескод розово“, като ученици и учители облякоха розови дрехи в знак на съпричастност и ясна позиция срещу тормоза в училище. Розовият цвят отново се превърна в символ на подкрепа, уважение и смелостта да бъдеш добър.
Всички паралелки в училището се включиха в инициативата „Дърво на розовата фланелка“, като изработиха розови фланелки от картон и украсиха дървото във фоайето на третия етаж. Те символизираха толерантност и приятелство. Дървото се изпълни с множество послания, носещи силни и вдъхновяващи думи.
На вратите на всички класни стаи бяха разлепени 10 различни QR кода, като всеки от тях съдържаше предизвикателство или вдъхновяващо послание. Мисията „Сканирай доброто“ насърчи всеки да направи личен избор да бъде по-добър, по-смел и по-съпричастен – не само днес, а всеки ден.
Под ръководството на г-жа Станоева и г-жа Чимева учениците се включиха в емоционален финал на деня, като се подредиха във фигура „3 ОУ ♥“, символизираща единството и общата ни позиция срещу тормоза. С общи усилия те показаха, че когато сме заедно, сме по-силни.
Денят на розовата фланелка ни напомни, че добротата е избор, който правим всеки ден, а малките жестове могат да имат голямо значение.

