Трето основно училище "Димитър Талев" - Благоевград
"Благодарен съм, че Бог ме е создал болгарин и се гордея пред всички с името българско" из "Преспанските камбани"

Специална награда за младите еколози на Трето основно училище „Димитър Талев“ Благоевград

       В рамките на X-ата национална конференция „Да мислим екологично за бъдещето“, организирана от БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“, Община Бургас, Министерството на образованието и науката и РУО – Бургас, бяха представени над 100 научни разработки на ученици и студенти от цялата страна, а конкуренцията между участниците беше изключително висока.

      Със специална награда на „ДЕВИН“ ЕАД бяха отличени Теодора Митова и Никола Динков от 7. А клас, които впечатлиха журито със своите знания и идеи за устойчиво развитие на значими райони.

       Конференцията е част от Националния календар на Министерството на образованието и науката за изяви по интереси на децата и учениците за учебната 2025/2026 година. Постигнатите резултати затвърждават мястото на учениците сред бъдещите специалисти в областта на екологията и устойчивите решения за нейното опазване.

       Благодарим за участието и се гордеем с присъствието на нашите възпитаници, участвали във форума! Всеки един от тях остави следа, натрупа опит и сподели преживяната емоция с екологична мисъл за бъдещето!