Трето основно училище "Димитър Талев" - Благоевград
"Благодарен съм, че Бог ме е создал болгарин и се гордея пред всички с името българско" из "Преспанските камбани"

Деня на благодарността отбелязаха днес учениците от шестите класове на 3 ОУ "Димитър Талев ". Инициативата, ръководена от г-жа Платиканова, беше на английски език, тъй като самият празник е национален празник на САЩ. Програмата включваше кратко информационно видео, интерактивен куиз с награди, и отборна състезателна игра с изпълняване на предизвикателства между четирите шести класа. Победителят в тази игра на знания беше 6Г клас, като това им донесе почетна грамота.
За този ден класовете имаха отборни задачи да подготвят и постери с нещата, за които се чувстват благодарни, както и да направят индивидуални благодарствени картички за любим човек. И постерите, и картичките, показаха вложени много старание и мисъл. Събитието премина с много усмивки, знания и положителни емоции.
Благодарим!