В навечерието на 1-ви март учениците от 2. „Г“ клас с класен ръководител Смиляна Секулова и учител ЦДО Адриана Лазарова се включиха в творческата работилница „Направено с ръце – подарено от сърце“. Домакин на събитието бе Регионална библиотека „Димитър Талев“.
С много вдъхновение и сръчност второкласниците изработиха традиционни мартеници, като научиха повече за символиката на белия и червения конец. Всяко изделие носи послание за здраве и радост, преплитайки старите български обичаи с детското въображение.
Благодарим на екипа на библиотеката за топлото посрещане и за възможността децата да сътворят красота със собствените си ръце!