Трето основно училище "Димитър Талев" - Благоевград
"Благодарен съм, че Бог ме е создал болгарин и се гордея пред всички с името българско" из "Преспанските камбани"

Зелена инициатива в 3. ОУ „Димитър Талев“ по повод Деня на Земята

    По повод Деня на Земята учениците и учителите от 3. ОУ „Димитър Талев“ – Благоевград се включиха в вдъхновяваща инициатива, посветена на грижата за природата. В училищния двор бяха засадени 10 люляка, осигурени с подкрепата на Гората.бг.

   С много старание и желание децата активно участваха в засаждането, като по този начин не само обогатиха зелените площи на училището, но и затвърдиха своето отношение към опазването на околната среда. Инициативата се превърна в ценен практически урок, който насърчава отговорността и любовта към природата.

   Засадените люляци ще напомнят за този ден и за стремежа на учениците да допринасят за по-зелено и красиво бъдеще.

   Изказваме своята благодарност към Гората.бг за дарението и подкрепата!